Strona główna » Psy » Rasy psów » Amstaff — opis rasy, ile żyją, jak wychować i jak wygląda
Ile żyją amstaffy? Jak to rasa psów?

Amstaff — opis rasy, ile żyją, jak wychować i jak wygląda

Amstaff to średniej wielkości amerykański pies rasy o krótkiej sierści. Są to ogólnie przyjazne psy, które lubią uwagę i są wspaniałymi zwierzętami do towarzystwa dla dzieci lub dorosłych. Są również bardzo opiekuńcze wobec członków rodziny i będą bronić ich przed każdym, kto spróbuje im skrzywdzić w jakikolwiek sposób. Może to czasami prowadzić do niepożądanych sytuacji, gdy ktoś nie rozumie, ile lojalności te zwierzęta mają wobec swojego właściciela! Psy zapewniają ludziom poczucie przynależności, bezpieczeństwa i komfortu, co może zapobiegać samotności i innym negatywnym odczuciom, które pojawiają się podczas samotnego życia.

Ile żyją amstaffy oraz czym się charakteryzują?

Amstaff żyje około 10-14 lat. Średnia długość życia Amstaffa wynosi 12 lat. Na to ile żyją amstaffy może wpływać wiele czynników, w tym zdrowie psa, właściwa dieta i odpowiednie ćwiczenia. Jak w przypadku każdej rasy, ważne jest, aby Amstaff był zdrowy i szczęśliwy, aby mógł żyć pełnią życia.

amstaff ile żyje

Amstaff mocno przywiązuje się do swojej rodziny i uwielbia bawić się z dziećmi. Dobrze radzi sobie z innymi psami, ale powinien być wytresowany w młodym wieku. Dobrze zsocjalizowany pies może spokojnie żyć z kotami i innymi małymi zwierzętami. Nie radzą sobie dobrze, gdy są pozostawione same przez długi czas, co może prowadzić do destrukcyjnego zachowania.

Jak wychować amstaffa?

Jak wychować amstaffa to najczęściej zadawane pytanie przez osoby, które rozważają zakup amstaffa. Ważne jest, aby jak najszybciej wyszkolić swojego szczeniaka Amstaff, ponieważ ma tendencję do bycia agresywnym, jeśli nie jest trenowany we wczesnym okresie życia. Szkolenie nie zawsze jest łatwe i wymaga bardzo solidnej i konsekwentnej edukacji. 

W tej rasie trening powinien być wykonywany przez specjalistę, biorąc pod uwagę jego siłę fizyczną i ducha walki. Edukacja powinna rozpoczynać się od pierwszych dni życia. Wymaga socjalizacji od najmłodszych lat, aby nie stał się agresywny w wieku dorosłym. 

amstaff jak wychować

Oprócz tego, że jest świetnym towarzyszem w domu, ma również potężne, atletyczne ciało, które pozwala mu wykonywać zadania polegające na śledzeniu i ochronie, jednak te czynności wymagają dużo ćwiczeń. Oprócz codziennych spacerów ważne jest, aby zapewnić psu codzienne czynności, które pozwolą psu ćwiczyć zarówno umysł, jak i ciało. 

Jak wygląda amstaff?

Budowa fizyczna amstaffa jest muskularna, zwinna, silna i potężna. Sierść może mieć dowolny kolor. Oczy są okrągłe i ciemne, a uszy wysoko osadzone. Ogon gruby u nasady i zwężający się ku końcowi. Klatka piersiowa szeroka, ogon noszony zgodnie z nastrojem i poziomem energii psa. Głowa jest średniej długości, z szeroką czaszką, wyraźnie zarysowanymi mięśniami policzkowymi, wyraźnym stopem i nosem, który w zależności od umaszczenia może mieć wszystkie odcienie brązu. 

jak wygląda amstaff

Czym się różni Amstaff od Pitbulla?

Amstaffy i pitbulle mają podobną historię, ale dziś są to dwie różne rasy. Oba wywodzą się z mieszanki angielskich terierów i angielskich buldogów. Powstałe w ten sposób psy były używane do ratowania, pilnowania i walki w XIX wieku w Wielkiej Brytanii, zanim zostały przywiezione do Ameryki. Pitbulle są wyższe i cięższe niż amstaffy, mają bardziej muskularną budowę.

jak wychować amstaffa

Oba psy są znane ze swojej lojalności, inteligencji i życzliwości. Jako szczenięta potrzebują dużo ruchu i socjalizacji, aby wyrosły na dobrze wychowane psy. Pitbulle były pierwotnie hodowane do walk w Wielkiej Brytanii w XIX wieku, zanim zostały sprowadzone do Ameryki, gdzie były wykorzystywane na farmach do ochrony ludzi i mienia, a także do polowania na dzikie świnie i bydło. 

Zobacz więcej: Pitbull amerykański – opis rasy, charakterystyka, waga i informacje

Korzyści płynące z posiadania amstaffa

Pies jest wierny i wierny, prawdziwy towarzysz. Ale psy oferują więcej niż tylko towarzystwo. Posiadanie psa niesie ze sobą wiele pozytywnych korzyści. Utrzymują nas również przy zdrowiu i dbają o nas na więcej sposobów, niż moglibyśmy sobie wyobrazić.

  • Posiadanie psa oznacza, że musimy wyjść na zewnątrz i spacerować przynajmniej raz dziennie, więc jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią ćwiczyć.
  • Zapobiegają alergiom. Badania wykazały, że dzieci dorastające w domach z psami mają mniej alergii niż dzieci dorastające w domach bez psów
  • Obniżają poziom stresu

🐕 Psy - zobacz więcej

jak widzi pies

Jak widzi pies?

06 stycznia 2023 | Autor: Monika
Jeszcze do niedawna, pokutowała opinia, że psy nie widzą kolorów. Twierdzono, że ich świat jest czarno-biały, no może z odróżnianiem odcieni szarości. Okazało się, że
Czytaj dalej
jak nauczyć psa aportować

Jak nauczyć psa aportować?

10 maja 2022 | Autor: Monika
Wielu właścicieli psów chciałoby, aby ich czworonożny przyjaciel nauczył się aportowania. Niestety, przedstawiciele pewnych ras nie będą dobrymi aporterami. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że
Czytaj dalej
jak nauczyć psa waruj

Jak nauczyć psa komendy waruj?

15 lipca 2022 | Autor: Monika
,,Waruj” to jedna z podstawowych oraz najbardziej przydatnych komend, których każdy właściciel powinien nauczyć swojego czworonoga. Przypomina polecenie ,,leżeć”, jednak pozwala w większym stopniu uspokoić psa
Czytaj dalej
jak nauczyć psa dawać łapę

Jak nauczyć psa dawać łapę?

28 maja 2022 | Autor: Monika
Twój ukochany pupil w końcu trafił do Twojego domu i chcesz nauczyć go kilku prostych komend? Czy może posiadasz już swojego czworonożnego kompana i przyszedł
Czytaj dalej
grand basset griffon vendéen

Grand Basset Griffon Vendéen (Basset Szorstkowłosy) – opis rasy, waga, charakter, umaszczenie

10 lutego 2024 | Autor: Monika
Grand Basset Griffon Vendéen to rasa psów, która zyskuje na popularności dzięki swojemu niezwykłemu charakterowi i wyjątkowemu wyglądowi. Te średniej wielkości psy, pochodzące z Francji,
Czytaj dalej
jak widzi pies w nocy

Czy i jak widzi pies w nocy?

03 lutego 2023 | Autor: Monika
Człowiek od zawsze pragnie spojrzeć na świat z różnych perspektyw. Właściciele czworonogów są szczególnie zainteresowani tym, jak patrzą na świat ich włochaci przyjaciele. Jak różni
Czytaj dalej

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama