Strona główna » Psy » Rasy psów » Amstaff — opis rasy, ile żyją, jak wychować i jak wygląda
Ile żyją amstaffy? Jak to rasa psów?

Amstaff — opis rasy, ile żyją, jak wychować i jak wygląda

Amstaff to średniej wielkości amerykański pies rasy o krótkiej sierści. Są to ogólnie przyjazne psy, które lubią uwagę i są wspaniałymi zwierzętami do towarzystwa dla dzieci lub dorosłych. Są również bardzo opiekuńcze wobec członków rodziny i będą bronić ich przed każdym, kto spróbuje im skrzywdzić w jakikolwiek sposób. Może to czasami prowadzić do niepożądanych sytuacji, gdy ktoś nie rozumie, ile lojalności te zwierzęta mają wobec swojego właściciela! Psy zapewniają ludziom poczucie przynależności, bezpieczeństwa i komfortu, co może zapobiegać samotności i innym negatywnym odczuciom, które pojawiają się podczas samotnego życia.

Ile żyją amstaffy oraz czym się charakteryzują?

Amstaff żyje około 10-14 lat. Średnia długość życia Amstaffa wynosi 12 lat. Na to ile żyją amstaffy może wpływać wiele czynników, w tym zdrowie psa, właściwa dieta i odpowiednie ćwiczenia. Jak w przypadku każdej rasy, ważne jest, aby Amstaff był zdrowy i szczęśliwy, aby mógł żyć pełnią życia.

amstaff ile żyje

Amstaff mocno przywiązuje się do swojej rodziny i uwielbia bawić się z dziećmi. Dobrze radzi sobie z innymi psami, ale powinien być wytresowany w młodym wieku. Dobrze zsocjalizowany pies może spokojnie żyć z kotami i innymi małymi zwierzętami. Nie radzą sobie dobrze, gdy są pozostawione same przez długi czas, co może prowadzić do destrukcyjnego zachowania.

Jak wychować amstaffa?

Jak wychować amstaffa to najczęściej zadawane pytanie przez osoby, które rozważają zakup amstaffa. Ważne jest, aby jak najszybciej wyszkolić swojego szczeniaka Amstaff, ponieważ ma tendencję do bycia agresywnym, jeśli nie jest trenowany we wczesnym okresie życia. Szkolenie nie zawsze jest łatwe i wymaga bardzo solidnej i konsekwentnej edukacji. 

W tej rasie trening powinien być wykonywany przez specjalistę, biorąc pod uwagę jego siłę fizyczną i ducha walki. Edukacja powinna rozpoczynać się od pierwszych dni życia. Wymaga socjalizacji od najmłodszych lat, aby nie stał się agresywny w wieku dorosłym. 

amstaff jak wychować

Oprócz tego, że jest świetnym towarzyszem w domu, ma również potężne, atletyczne ciało, które pozwala mu wykonywać zadania polegające na śledzeniu i ochronie, jednak te czynności wymagają dużo ćwiczeń. Oprócz codziennych spacerów ważne jest, aby zapewnić psu codzienne czynności, które pozwolą psu ćwiczyć zarówno umysł, jak i ciało. 

Jak wygląda amstaff?

Budowa fizyczna amstaffa jest muskularna, zwinna, silna i potężna. Sierść może mieć dowolny kolor. Oczy są okrągłe i ciemne, a uszy wysoko osadzone. Ogon gruby u nasady i zwężający się ku końcowi. Klatka piersiowa szeroka, ogon noszony zgodnie z nastrojem i poziomem energii psa. Głowa jest średniej długości, z szeroką czaszką, wyraźnie zarysowanymi mięśniami policzkowymi, wyraźnym stopem i nosem, który w zależności od umaszczenia może mieć wszystkie odcienie brązu. 

jak wygląda amstaff

Czym się różni Amstaff od Pitbulla?

Amstaffy i pitbulle mają podobną historię, ale dziś są to dwie różne rasy. Oba wywodzą się z mieszanki angielskich terierów i angielskich buldogów. Powstałe w ten sposób psy były używane do ratowania, pilnowania i walki w XIX wieku w Wielkiej Brytanii, zanim zostały przywiezione do Ameryki. Pitbulle są wyższe i cięższe niż amstaffy, mają bardziej muskularną budowę.

jak wychować amstaffa

Oba psy są znane ze swojej lojalności, inteligencji i życzliwości. Jako szczenięta potrzebują dużo ruchu i socjalizacji, aby wyrosły na dobrze wychowane psy. Pitbulle były pierwotnie hodowane do walk w Wielkiej Brytanii w XIX wieku, zanim zostały sprowadzone do Ameryki, gdzie były wykorzystywane na farmach do ochrony ludzi i mienia, a także do polowania na dzikie świnie i bydło. 

Zobacz więcej: Pitbull amerykański – opis rasy, charakterystyka, waga i informacje

Korzyści płynące z posiadania amstaffa

Pies jest wierny i wierny, prawdziwy towarzysz. Ale psy oferują więcej niż tylko towarzystwo. Posiadanie psa niesie ze sobą wiele pozytywnych korzyści. Utrzymują nas również przy zdrowiu i dbają o nas na więcej sposobów, niż moglibyśmy sobie wyobrazić.

  • Posiadanie psa oznacza, że musimy wyjść na zewnątrz i spacerować przynajmniej raz dziennie, więc jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią ćwiczyć.
  • Zapobiegają alergiom. Badania wykazały, że dzieci dorastające w domach z psami mają mniej alergii niż dzieci dorastające w domach bez psów
  • Obniżają poziom stresu

🐕 Psy - zobacz więcej

jak nauczyć psa aportować

Jak nauczyć psa aportować?

10 maja 2022 | Autor: Monika
Wielu właścicieli psów chciałoby, aby ich czworonożny przyjaciel nauczył się aportowania. Niestety, przedstawiciele pewnych ras nie będą dobrymi aporterami. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że
Czytaj dalej
jak nauczyć psa leżeć

Jak nauczyć psa komendy leżeć?

17 maja 2022 | Autor: Monika
Chociaż polecenie „leżeć” nie jest tak często używane, każdy dobrze wychowany pies powinien je znać. Komenda „leżeć” dla szczeniaka jest uważane za jedną z podstawowych,
Czytaj dalej
jak nauczyć psa dawać łapę

Jak nauczyć psa dawać łapę?

28 maja 2022 | Autor: Monika
Twój ukochany pupil w końcu trafił do Twojego domu i chcesz nauczyć go kilku prostych komend? Czy może posiadasz już swojego czworonożnego kompana i przyszedł
Czytaj dalej
jak nauczyć psa daj głos

Jak nauczyć psa komendy daj głos?

06 maja 2022 | Autor: Monika
Polecenie „daj głos” znajduje się na liście podstawowych komend dla psów. W przypadku ras służbowych jest to obowiązkowe polecenie, ponieważ szczekanie psa może przestraszyć nieprzyjaciela, chronić
Czytaj dalej
Czy można ubezpieczyć psa?

Czy można ubezpieczyć psa?

16 listopada 2021 | Autor: Monika
Ubezpieczenie psa stosunkowo niedawno pojawiło się w ofercie wybranych firm ubezpieczeniowych. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy właściciele czworonogów w ogóle zdają sobie sprawę,
Czytaj dalej
Jakie warzywa i owoce może jeść pies?

Jakie warzywa i owoce może jeść pies?

13 grudnia 2020 | Autor: Monika
Każdy właściciel psa pragnie, by jego zwierzak był szczęśliwy. Dla psa najważniejsza jest zabawa, czułość, zdrowie oraz pyszne jedzenie. Z pewnością nie raz doświadczyłeś sytuacji,
Czytaj dalej

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama