Strona główna » Psy » Jaka miska dla psa? – pojemność, wysokość i cena
Jaka miska dla psa?

Jaka miska dla psa? – pojemność, wysokość i cena

Dwie miski to absolutne minimum w każdym domu z czworonogiem. Istnieje jednak wiele rodzajów misek, w których czasem można się pogubić. Jak więc dobrać odpowiednią miskę do wymogów naszego zwierzaka? W tym krótkim poradniku opowiemy wam wszystko, co powinniście wiedzieć o miskach dla psa. Od ceny, przez pojemność, kształt aż po tworzywo – dostosowanie miski dla psa tak, aby doskonale spełniała swoją funkcję oraz nie sprawiała nam problemów, nie musi być wcale trudne!

Jaka miska dla psa? – rozmiar

Pierwszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę, jest rozmiar psa. Aby nasz czworonogi przyjaciel miał jak najlepszy dostęp do jedzenia lub wody, przyjęło się, że miska powinna mieć:

  • 0,4l – dla ras miniaturowych
  • 0,7l – dla ras małych
  • 1l – dla ras średnich
  • 1,5l – dla ras dużych
  • do 2,5l – dla ras olbrzymich
Jaka pojemność miski dla psa?

Jaka miska dla psa? – materiał

Mamy już odpowiedź na pytanie, jaka powinna być pojemność miski dla psa. Kolejną ważną rzeczą jest materiał, z jakiego miska jest wykonana. Na rynku dostępny jest szeroki wybór akcesoriów dla zwierząt, każde ze swoimi plusami oraz minusami.

Najłatwiej dostępne oraz najtańsze (w przedziale od 3 do 30 złotych) są miski z tworzywa sztucznego. Plastikowe miski są lekkie, przez co łatwo je przesuwać, rysując podłogę. Same miski również bardzo łatwo zarysować, nawet podczas czyszczenia, co stwarza dobre warunki do rozwoju bakterii. Co silniejsze psy mogą je uznać także za dodatkową zabawkę i bardzo łatwo zniszczyć. Takie miski znajdziemy w każdym sklepie zoologicznym, występują w różnych wzorach i kształtach, dzięki czemu mogą stanowić dopełnienie kuchni (czyli tam, gdzie najlepiej ustawić miskę z wodą dla psa).

Ile kosztuje miska dla psa?

Miska dla psa – ceramiczna czy metalowa?

Odporną na gryzienie, cięższą alternatywą dla miski plastikowej jest miska metalowa. Ile kosztuje miska dla psa? Od 6 do 40 złotych, zależnie od rozmiaru. Metalowe miski dla psa są łatwe w czyszczeniu, nie rysują się tak szybko i są odporne na uszkodzenia. Często też posiadają antypoślizgowe rzepy lub gumę. Jednocześnie są jednak wyjątkowo głośne, zwłaszcza jeśli nie są umieszczone na stojaku.

Miska ceramiczna dla psa z kolei prezentuje się świetnie zawsze – występuje w wielu kolorach i kształtach, przez co łatwo jest ją dopasować do wystroju wnętrza. Poza tym, jest ciężka, dzięki czemu nawet bez antypoślizgowych dodatków nie powinna się przesuwać. Łatwo się ją czyści oraz dezynfekuje, większość modeli można myć w zmywarce. Jej dużym minusem jest jednak kruchość – bardzo łatwo ją rozbić. Jeśli jednak będziemy ostrożni w obchodzeniu się z nią, powinna być wyśmienitym wyborem.

Miska dla psa - ceramiczna czy metalowa?

A może silikonowa?

Istnieje jeszcze jedna odmiana misek – miski silikonowe. Najlepiej sprawują się jako miski podróżne, ze względu na możliwość składania ich. Są lekkie i kosztują od 9 do 50 złotych, w zależności od wielkości. Nie da się ich zarysować, ale niestety da się je pogryźć i często przesuwają się po podłodze.

Wysokość miski dla psa

Wiemy już z jakich materiałów może być zrobiona miska oraz jak dobrać pojemność miski pod konkretnego psa. Nasze czworonogi jednak często wymagają specjalnych misek, które spełnią charakterystyczne dla danej rasy wymagania. Miski dla psa na stojaku będą dobrym wyborem zwłaszcza dla psów olbrzymich, aby nie musiały się aż tak męczyć podczas jedzenia.

Jaka wysokość miski dla psa?

Wysokość miski dla psa również należy dopasować do rasy – i tak np. miski dla psa z długimi uszami powinny być wysokie i wąskie, aby zmniejszyć ryzyko ubrudzenia uszu przy jedzeniu. Przeciwnie powinny wyglądać miski dla psów o płaskich pyszczkach (np. mopsy), w takim przypadku najlepiej będą się sprawdzać miski płaskie, niskie, ale za to szerokie.

Miska spowalniająca jedzenie

Dobrym rozwiązaniem dla łapczywego psa są miski spowalniające jedzenie. Posiadają one plastikowe wypustki, dzięki czemu nasz czworonóg nie może wziąć do pyszczka całej zawartości miski na raz. Mają one dodatkową zaletę – mogą pomóc w rozwoju inteligencji naszego zwierzaka, który będzie się musiał nie lada namęczyć, aby dostać jedzenie.

Miski dla psa na stojaku

Tak naprawdę ile psów, tyle misek – dlatego zachęcamy was do samodzielnego próbowania i odnalezienia najlepszej opcji dla was oraz dla waszego czworonoga!

🐕 Psy - zobacz więcej

jak nauczyć psa dawać łapę

Jak nauczyć psa dawać łapę?

28 maja 2022 | Autor: Monika
Twój ukochany pupil w końcu trafił do Twojego domu i chcesz nauczyć go kilku prostych komend? Czy może posiadasz już swojego czworonożnego kompana i przyszedł
Czytaj dalej
jak nauczyć psa turlaj się

Jak nauczyć psa komendy turlaj się?

28 października 2022 | Autor: Monika
Nauka komend w życiu czworonogów odgrywa niezwykle istotną rolę. Czasami wręcz kluczową. Jedną z bardziej znanych psich sztuczek jest komenda: turlaj się. Nie ma osoby,
Czytaj dalej
jak widzi pies w nocy

Czy i jak widzi pies w nocy?

03 lutego 2023 | Autor: Monika
Człowiek od zawsze pragnie spojrzeć na świat z różnych perspektyw. Właściciele czworonogów są szczególnie zainteresowani tym, jak patrzą na świat ich włochaci przyjaciele. Jak różni
Czytaj dalej
Alaskan malamute

Alaskan malamute — informacje o rasie, ile je, cena i ile żyje

07 stycznia 2022 | Autor: Monika
Alaskan malamute jest pięknym i dostojnym psem. Wykazuje się przede wszystkim silnym charakterem, jednak nie oznacza to, że nie może zostać najlepszym przyjacielem człowieka. Niegdyś
Czytaj dalej
Ile śpi szczeniak?

Ile śpi szczeniak?

22 listopada 2021 | Autor: Monika
Czy zauważyłeś jak często i jak szybko Twój szczeniak zasypia? Niektórzy martwią się zdrowiem pieska, ponieważ nie wiedzą, ile śpi szczeniak. Pod tym względem małe
Czytaj dalej
Co podać, gdy pies wymiotuje?

Co podać, gdy pies wymiotuje? Przyczyny i skutki wymiotów u psa

04 października 2021 | Autor: Monika
Przyczyny złego samopoczucia psa a w tym i wymiotów mogą być przeróżne. Zawsze trzeba jednak starać się poznać przyczynę i zniwelować skutki. Czasem może być
Czytaj dalej

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama