Strona główna » Koty » Jaka miska dla kota?
Jaka miseczka dla kota

Miska dla kota to jeden z najważniejszych przedmiotów, niezbędnych dla każdego czworonożnego pupila. Pozwala na podawanie wody oraz suchej i mokrej karmy, a odpowiednio dobrana do potrzeb zwierzęcia i jego właściciela, umożliwi wygodne karmienie i zachowanie higieny w najbliższej okolicy. Jaka miska dla kota sprawdzi się najlepiej?

Miseczki dla kota – najważniejsze zasady doboru

Koty to zwierzęta niezwykle czyste, które nie lubią jeść ani pić z brudnych naczyń. Z tego względu wybierając miski ceramiczne dla kota bądź modele z plastiku czy metalu, należy zakupić egzemplarz łatwy do umycia. Ile misek warto posiadać? Jeśli w domu mieszka jedno zwierzę, wystarczy miska na wodę dla kota oraz druga, przeznaczona na suchą lub mokrą karmę. Posiadając więcej kotów, lepiej będzie nabyć podwójną lub nawet potrójną miskę dla kota, lub dwa-trzy osobne modele. Warto także rozważyć dodatkowe udogodnienia, takie jak podwyższający stojak, automatyczny dozownik, funkcja spowalniająca czy fontanna do picia dla kota.

Miska dla kota plastikowa

Podwójna miska dla kota z plastiku to jeden z najczęstszych wyborów właścicieli zwierząt. Jest ona niedroga i pojemna, a zarazem łatwa do utrzymania z czystości. Z uwagi na niską wagę może ona ślizgać się po podłodze lub być wywracana przez kota, w konsekwencji utrudniając zachowanie porządku w kąciku do karmienia. Jej wysokie ścianki mogą także utrudniać jedzenie. Dodatkowo wymaga ona regularnej wymiany bądź wyparzania – powstałe w niej zadrapania sprzyjają gromadzeniu się bakterii, a sam plastik może niezbyt przyjemnie pachnieć, zniechęcając zwierzę do jedzenia. Z tego względu taki model najlepiej sprawdzi się w podróży lub jako miska na wodę.

Metalowa miska dla kota

Płaska miska dla kota z metalu to najlepsze rozwiązanie do karmienia i pojenia pupila – dzięki niskim ściankom pozwala ona na wygodne jedzenie nawet młodym kociętom. Jest ona wytrzymała, łatwo umyć ją i wyparzyć, a dodatkowo nie jest podatna na rozbicie, służąc przez wiele lat. Zazwyczaj miska dla kota antypoślizgowa wykonana ze stali posiada gumowy spód, który sprawia, że nie przesuwa się ona po podłodze, ułatwiając pobieranie pokarmu. W sprzedaży dostępne są metalowe miski dla kota na stojaku, które umożliwią wygodne spożywanie posiłku dorosłym zwierzętom. Są one szczególnie polecane dla większych ras kotów oraz starszych i chorujących pupili.

Miseczki ceramiczna dla kota

Miska ceramiczna dla kota

Porcelanowa miska dla kota to dobry wybór dla wymagających zwierząt. Jest ona stosunkowo ciężka, dzięki czemu nie przesuwa się w trakcie jedzenia. Charakteryzuje się jednak sporą kruchością, przez co nie będzie odpowiednia dla kotów przewracających miski. Taki model jest przeznaczony zarówno do podawania wody, jak i pokarmu – jest całkowicie neutralny, nie zmienia zapachu i smaku pożywienia, dzięki czemu bywa chętnie akceptowany przez najbardziej wybredne koty. W sprzedaży dostępne są ceramiczne miski o różnych rozmiarach i ciekawych aplikacjach, będące funkcjonalną ozdobą każdego pomieszczenia.

Miseczki dla kota do zadań specjalnych

Niekiedy prócz tradycyjnych naczyń dedykowanych dla zwierząt, przydatne mogą okazać się modele o dodatkowych udogodnieniach. Jakie miski dla kota warto rozważyć prócz standardowych modeli dostępnych w sprzedaży?

  • Automatyczna miska dla kota – to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często wyjeżdżają lub nie są w stanie podawać zwierzęciu posiłków o stałej porze. Tego typu dozowniki pokarmu dla kota pozwalają zaprogramować czas karmienia i nagrać głos właściciela, a niekiedy wydzielać racje o ściśle określonej wielkości.
  • Miska spowalniająca dla kota – to model wydłużający czas karmienia i zmniejszający wielkość połykanej porcji pokarmu. Wyposażona w specjalne przegrody pozytywnie wpływa na trawienie oraz pomaga zapobiegać otyłości.
  • Fontanna dla kota – to rodzaj miski, który może służyć zarówno do podawania wody, jak i suchego pokarmu. Zaopatrzona w pojemny dozownik umożliwia automatyczne karmienie i pojenie przez dłuższy okres czasu, połączone z precyzyjnym dawkowanie porcji.

Podsumowanie

Odpowiedniej wielkości miseczki dla kota, które są regularnie czyszczone i uzupełniane, zadowolą każdego zwierzaka – bez względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Kupując wyposażenie dla swojego pupila, warto wybierać modele trwałe, bezpieczne i wygodne do mycia, które pozwolą na komfortową eksploatację przez długi czas.

🐈 Koty - zobacz więcej

Jaki drapak dla kota wybrać?

Jaki drapak dla kota wybrać?

01 listopada 2020 | Autor: Monika
Posiadanie w domu kota niewątpliwie ma wiele zalet i dodaje uroku codzienności, ale wąsaty pupil potrafi także wystawić cierpliwość na próbę, drapiąc ulubiony mebel. Kot
Czytaj dalej
jaka jest prawidłowa waga u kota

Jaka jest prawidłowa waga u kota?

24 października 2022 | Autor: Redakcja Świat Zwierzaka
Prawidłowa waga kota jest czynnikiem, który ma bezpośredni wpływ nie tylko na wygląd, ale na zdrowie, kondycję i samopoczucie mruczka. Ale co tak naprawdę oznacza
Czytaj dalej
Jak zabezpieczyć balkon przed kotem

Jak zabezpieczyć balkon przed kotem?

07 grudnia 2020 | Autor: Monika
Posiadanie kota w domu to wielka przyjemność. Te zwierzaki potrafią umilić czas. Jednak niekiedy stwarzają problemy, dlatego też warto zachować spokój i chronić cenne miejsca
Czytaj dalej
Jak nauczyć kota korzystać z kuwety?

Jak nauczyć kota korzystania z kuwety?

17 grudnia 2020 | Autor: Monika
Koty mają opinię bardzo czystych zwierząt domowych. I słusznie. Pieczołowicie myją się za pomocą języka. Czasami nawet kilka razy dziennie. Osobną kwestią jest jednak czystość
Czytaj dalej
Dlaczego kot mruczy

Dlaczego kot mruczy?

12 listopada 2021 | Autor: Monika
Opiekunowie kotów starają się zrozumieć czego im potrzeba poprzez obserwowanie ich zachowania. Dla nich mruczenie kota jest dźwiękiem, którego nie można zastąpić niczym innym. Są
Czytaj dalej
Świerzb u kota - objawy

Świerzb u kota – jak leczyć? Przyczyny i objawy

14 listopada 2021 | Autor: Monika
Świerzb jest chorobą, która dotyka nie tylko ludzi ale i zwierzęta. Przenosi się dość łatwo i może dotknąć nie tylko psy ale i koty. Współczesne
Czytaj dalej

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama