Strona główna » Psy » Czy można ubezpieczyć psa?
Czy można ubezpieczyć psa?

Czy można ubezpieczyć psa?

Ubezpieczenie psa stosunkowo niedawno pojawiło się w ofercie wybranych firm ubezpieczeniowych. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy właściciele czworonogów w ogóle zdają sobie sprawę, że taka opcja istnieje. Ubezpieczenie może okazać się przydatne w wielu sytuacjach, np. kiedy pies będzie sprawcą wypadku bądź zachoruje. To propozycja dla tych, którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo swojemu pupilowi oraz sobie. 

Czy można ubezpieczyć psa?

Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Co więcej, obecnie coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje taką możliwość. Istnieją dwa typy ubezpieczeń. Ubezpieczenie pupila może być częścią ubezpieczenia mieszkań i domów. Wtedy pod ochroną będzie budynek, znajdujące się w nim rzeczy oraz nasz pies.

Ubezpieczenie dla psa to również osobny produkt. Warto jest dobrze zapoznać się z tematem, żeby nie zdziwić się, gdy przyjdzie co do czego. Porządne zapoznanie się z zakresem ubezpieczenia to podstawa, aby sprawnie móc się ubiegać o wypłacenie odszkodowania.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dla wielu ludzi ten wspaniały zwierzak to pełnoprawny członek rodziny, o którego należy dbać tak samo jak o własne dzieci. Podobny status mają również, nieco bardziej niezależne, koty. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób decyduje się na ubezpieczenie zwierząt domowych. Ciężko przecież wyobrazić sobie sytuację, w której czworonóg ciężko zachoruje, a my nie będziemy mieć pieniędzy na leczenie.

Ubezpiezcenie psa

Konsekwencje niefortunnych zdarzeń, jak losowy wypadek bądź choroba, mogą być naprawdę przykre. Dlatego warto zatroszczyć się o swojego psa oraz przemyśleć wykupienie ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie psa — co obejmuje pakiet?

Ubezpieczenie na psa dostępne jest w wielu wariantach. Istnieje wariant podstawowy oraz rozszerzony. W wypadku zakupu tego pierwszego możemy się spodziewać pokrycia kosztów następujących zdarzeń:

  • wizyta u weterynarza
  • eutanazja i kremacja psa
  • koszt leków, badań, zabiegów chirurgicznych czy hospitalizacji
  • koszt poniesiony na szukanie pupila

Wariant rozszerzony to dodatkowa pomoc dla właściciela i psa. Może zawierać m.in. pomoc osobie poszkodowanej, np. ugryzionej przez naszego psa. Ubezpieczyciel zobowiązuje się wtedy pokryć koszty wizyt lekarskich, dostawy leków czy transportu do odpowiedniej placówki.

Ubezpieczenie dla psa

Rozwiązanie to najczęściej wybierają osoby posiadające rasy uznawane za groźne, jednak warto je rozważyć nawet jeśli ufamy bezgranicznie naszemu czworonożnemu przyjacielowi. Pies to w końcu zwierzę, a zwierzęta często działają instynktownie. Dlatego nigdy nie wiadomo, kiedy sytuacja sprowokuje naszego psa do niebezpiecznego zachowania. A na taki wypadek warto się zabezpieczyć. Ile wynosi odszkodowanie za pogryzienie przez psa? Ilość wypłaconych pieniędzy może się różnić w zależności od poniesionej szkody. Najczęściej jest to kilka tysięcy złotych.

Ubezpieczenie psa — ile kosztuje?

Koszt ubezpieczenia psa jest uzależniony od wyboru firmy oraz konkretnego pakietu. Im bardziej rozszerzony pakiet, tym więcej musimy zapłacić. Zróżnicowanie polis jest duże. Przed wyborem, warto dobrze zorientować się w ofertach firm ubezpieczeniowych, aby wybrać najlepszą ofertę i równocześnie nie przepłacić. Koszt roczny zazwyczaj waha się od 200 do 700 zł.

Ubezpieczenie zwierząt

Gdzie ubezpieczyć psa?

Obecnie większość towarzystw ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie ubezpieczenie psa. Jeśli rozważamy tę opcję, to najpierw powinniśmy sprawdzić, czy w ramach pakietu, który już mamy wykupiony, nie istnieje taka dodatkowa opcja. Takie rozwiązanie będzie najłatwiejsze oraz najtańsze. Koniecznie musimy też wczytać się w warunki, ponieważ może się w nich znaleźć wiele zastrzeżeń. Czasem istnieją ograniczenia nawet ze względu na wiek czy rasę psa. 

Ubezpieczenie psa — czy warto?

Świadomość dotycząca zwierząt znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Psy są dla nas jak członkowie rodziny. W związku z tym zdajemy sobie sprawę, że należy im się odpowiednia opieka. Nie tylko właściciele czempionów i psów z rodowodem powinni być zainteresowani opcją ubezpieczenia psa.

Jest to decyzja warta rozważenia przez wszystkich — w końcu chyba nikt nie chciałby, aby jego pupilowi stała się jakaś krzywda. Taki produkt da nam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Nie będziemy musieli stresować się wydatkami, a przecież koszty opieki weterynaryjnej bywają znaczne.

🐕 Psy - zobacz więcej

Czy pies może jeść kości?

Czy pies może jeść kości?

13 kwietnia 2021 | Autor: Monika
Gdyby przeprowadzić ankietę pytając o to, z jakim smakołykiem kojarzy się czworonożny przyjaciel człowieka, zdecydowana większość respondentów wskazałaby na kość dla psa. Nic dziwnego, psy
Czytaj dalej
jak nauczyć psa aportować

Jak nauczyć psa aportować?

10 maja 2022 | Autor: Monika
Wielu właścicieli psów chciałoby, aby ich czworonożny przyjaciel nauczył się aportowania. Niestety, przedstawiciele pewnych ras nie będą dobrymi aporterami. Należy bowiem wziąć pod uwagę, że
Czytaj dalej
Czy sucha karma dla psa jest zdrowa?

Czy sucha karma dla psa jest zdrowa?

28 października 2020 | Autor: Monika
Każdy właściciel psa pragnie, aby jego pupil był zdrowy i szczęśliwy. Na samopoczucie zwierzaka bez wątpienia wpływa prawidłowy i dostosowany do jego potrzeb sposób żywienia.
Czytaj dalej
jak widzi pies w nocy

Czy i jak widzi pies w nocy?

03 lutego 2023 | Autor: Monika
Człowiek od zawsze pragnie spojrzeć na świat z różnych perspektyw. Właściciele czworonogów są szczególnie zainteresowani tym, jak patrzą na świat ich włochaci przyjaciele. Jak różni
Czytaj dalej
Co podać, gdy pies wymiotuje?

Co podać, gdy pies wymiotuje? Przyczyny i skutki wymiotów u psa

04 października 2021 | Autor: Monika
Przyczyny złego samopoczucia psa a w tym i wymiotów mogą być przeróżne. Zawsze trzeba jednak starać się poznać przyczynę i zniwelować skutki. Czasem może być
Czytaj dalej
Dlaczego pies wyje?

Dlaczego pies wyje? Poznaj możliwe przyczyny

23 listopada 2021 | Autor: Monika
Każdy z nas słyszał kiedyś wycie psa. Dźwięk ten, w zależności od kontekstu, może nam się kojarzyć dobrze, z ukochanym czworonogiem, czy też źle, na
Czytaj dalej

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama