Strona główna » Psy » Czy można ubezpieczyć psa?
Czy można ubezpieczyć psa?

Czy można ubezpieczyć psa?

Ubezpieczenie psa stosunkowo niedawno pojawiło się w ofercie wybranych firm ubezpieczeniowych. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy właściciele czworonogów w ogóle zdają sobie sprawę, że taka opcja istnieje. Ubezpieczenie może okazać się przydatne w wielu sytuacjach, np. kiedy pies będzie sprawcą wypadku bądź zachoruje. To propozycja dla tych, którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo swojemu pupilowi oraz sobie. 

Czy można ubezpieczyć psa?

Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Co więcej, obecnie coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje taką możliwość. Istnieją dwa typy ubezpieczeń. Ubezpieczenie pupila może być częścią ubezpieczenia mieszkań i domów. Wtedy pod ochroną będzie budynek, znajdujące się w nim rzeczy oraz nasz pies.

Ubezpieczenie dla psa to również osobny produkt. Warto jest dobrze zapoznać się z tematem, żeby nie zdziwić się, gdy przyjdzie co do czego. Porządne zapoznanie się z zakresem ubezpieczenia to podstawa, aby sprawnie móc się ubiegać o wypłacenie odszkodowania.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dla wielu ludzi ten wspaniały zwierzak to pełnoprawny członek rodziny, o którego należy dbać tak samo jak o własne dzieci. Podobny status mają również, nieco bardziej niezależne, koty. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób decyduje się na ubezpieczenie zwierząt domowych. Ciężko przecież wyobrazić sobie sytuację, w której czworonóg ciężko zachoruje, a my nie będziemy mieć pieniędzy na leczenie.

Ubezpiezcenie psa

Konsekwencje niefortunnych zdarzeń, jak losowy wypadek bądź choroba, mogą być naprawdę przykre. Dlatego warto zatroszczyć się o swojego psa oraz przemyśleć wykupienie ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie psa — co obejmuje pakiet?

Ubezpieczenie na psa dostępne jest w wielu wariantach. Istnieje wariant podstawowy oraz rozszerzony. W wypadku zakupu tego pierwszego możemy się spodziewać pokrycia kosztów następujących zdarzeń:

  • wizyta u weterynarza
  • eutanazja i kremacja psa
  • koszt leków, badań, zabiegów chirurgicznych czy hospitalizacji
  • koszt poniesiony na szukanie pupila

Wariant rozszerzony to dodatkowa pomoc dla właściciela i psa. Może zawierać m.in. pomoc osobie poszkodowanej, np. ugryzionej przez naszego psa. Ubezpieczyciel zobowiązuje się wtedy pokryć koszty wizyt lekarskich, dostawy leków czy transportu do odpowiedniej placówki.

Ubezpieczenie dla psa

Rozwiązanie to najczęściej wybierają osoby posiadające rasy uznawane za groźne, jednak warto je rozważyć nawet jeśli ufamy bezgranicznie naszemu czworonożnemu przyjacielowi. Pies to w końcu zwierzę, a zwierzęta często działają instynktownie. Dlatego nigdy nie wiadomo, kiedy sytuacja sprowokuje naszego psa do niebezpiecznego zachowania. A na taki wypadek warto się zabezpieczyć. Ile wynosi odszkodowanie za pogryzienie przez psa? Ilość wypłaconych pieniędzy może się różnić w zależności od poniesionej szkody. Najczęściej jest to kilka tysięcy złotych.

Ubezpieczenie psa — ile kosztuje?

Koszt ubezpieczenia psa jest uzależniony od wyboru firmy oraz konkretnego pakietu. Im bardziej rozszerzony pakiet, tym więcej musimy zapłacić. Zróżnicowanie polis jest duże. Przed wyborem, warto dobrze zorientować się w ofertach firm ubezpieczeniowych, aby wybrać najlepszą ofertę i równocześnie nie przepłacić. Koszt roczny zazwyczaj waha się od 200 do 700 zł.

Ubezpieczenie zwierząt

Gdzie ubezpieczyć psa?

Obecnie większość towarzystw ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie ubezpieczenie psa. Jeśli rozważamy tę opcję, to najpierw powinniśmy sprawdzić, czy w ramach pakietu, który już mamy wykupiony, nie istnieje taka dodatkowa opcja. Takie rozwiązanie będzie najłatwiejsze oraz najtańsze. Koniecznie musimy też wczytać się w warunki, ponieważ może się w nich znaleźć wiele zastrzeżeń. Czasem istnieją ograniczenia nawet ze względu na wiek czy rasę psa. 

Ubezpieczenie psa — czy warto?

Świadomość dotycząca zwierząt znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Psy są dla nas jak członkowie rodziny. W związku z tym zdajemy sobie sprawę, że należy im się odpowiednia opieka. Nie tylko właściciele czempionów i psów z rodowodem powinni być zainteresowani opcją ubezpieczenia psa.

Jest to decyzja warta rozważenia przez wszystkich — w końcu chyba nikt nie chciałby, aby jego pupilowi stała się jakaś krzywda. Taki produkt da nam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Nie będziemy musieli stresować się wydatkami, a przecież koszty opieki weterynaryjnej bywają znaczne.

🐕 Psy - zobacz więcej

Jakie legowisko dla psa?

Jakie legowisko dla psa wybrać?

13 marca 2021 | Autor: Monika
Powinno być wygodne, odpowiedniej wielkości i łatwe w utrzymaniu w czystości. Posiadacze czworonogów często zastanawiają się jakie legowisko dla psa będzie najlepsze. Podjęcie ostatecznej decyzji
Czytaj dalej
jak widzi pies w nocy

Czy i jak widzi pies w nocy?

03 lutego 2023 | Autor: Monika
Człowiek od zawsze pragnie spojrzeć na świat z różnych perspektyw. Właściciele czworonogów są szczególnie zainteresowani tym, jak patrzą na świat ich włochaci przyjaciele. Jak różni
Czytaj dalej
Ile żyją amstaffy? Jak to rasa psów?

Amstaff — opis rasy, ile żyją, jak wychować i jak wygląda

11 kwietnia 2022 | Autor: Monika
Amstaff to średniej wielkości amerykański pies rasy o krótkiej sierści. Są to ogólnie przyjazne psy, które lubią uwagę i są wspaniałymi zwierzętami do towarzystwa dla
Czytaj dalej
jak nauczyć psa komendy zostaw

Jak nauczyć psa komendy zostaw?

12 lipca 2022 | Autor: Monika
“Zostaw” należy do komend, które powinny znaleźć się w zasobie umiejętności każdego psa. Służy ona nie rozrywce, ale bezpieczeństwu pupila. Właściciel czworonoga, który jeszcze nie
Czytaj dalej
Zapalenie ucha u psa

Zapalenie ucha u psa — jak leczyć? Przyczyny i objawy

23 listopada 2021 | Autor: Monika
Zmiana zachowania psa często jest sygnałem alarmowym dla jego właściciela. Wyłapanie niepokojących symptomów pozwala na zdiagnozowanie rozwijającego się problemu chorobowego u czworonoga we wczesnym stadium, dzięki
Czytaj dalej
jak widzi pies telewizor

Jak widzi pies telewizor?

27 stycznia 2023 | Autor: Monika
Nie wszystkie psy oglądają telewizję, ale niektóre z nich uwielbiają, właściciele czworonogów deklarują, że mają nawet swoje ulubione programy. Jak widzi pies telewizor? Badania dowodzą,
Czytaj dalej

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama