Strona główna » Psy » Czy można ubezpieczyć psa?
Czy można ubezpieczyć psa?

Czy można ubezpieczyć psa?

Ubezpieczenie psa stosunkowo niedawno pojawiło się w ofercie wybranych firm ubezpieczeniowych. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy właściciele czworonogów w ogóle zdają sobie sprawę, że taka opcja istnieje. Ubezpieczenie może okazać się przydatne w wielu sytuacjach, np. kiedy pies będzie sprawcą wypadku bądź zachoruje. To propozycja dla tych, którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo swojemu pupilowi oraz sobie. 

Czy można ubezpieczyć psa?

Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Co więcej, obecnie coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje taką możliwość. Istnieją dwa typy ubezpieczeń. Ubezpieczenie pupila może być częścią ubezpieczenia mieszkań i domów. Wtedy pod ochroną będzie budynek, znajdujące się w nim rzeczy oraz nasz pies.

Ubezpieczenie dla psa to również osobny produkt. Warto jest dobrze zapoznać się z tematem, żeby nie zdziwić się, gdy przyjdzie co do czego. Porządne zapoznanie się z zakresem ubezpieczenia to podstawa, aby sprawnie móc się ubiegać o wypłacenie odszkodowania.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dla wielu ludzi ten wspaniały zwierzak to pełnoprawny członek rodziny, o którego należy dbać tak samo jak o własne dzieci. Podobny status mają również, nieco bardziej niezależne, koty. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób decyduje się na ubezpieczenie zwierząt domowych. Ciężko przecież wyobrazić sobie sytuację, w której czworonóg ciężko zachoruje, a my nie będziemy mieć pieniędzy na leczenie.

Ubezpiezcenie psa

Konsekwencje niefortunnych zdarzeń, jak losowy wypadek bądź choroba, mogą być naprawdę przykre. Dlatego warto zatroszczyć się o swojego psa oraz przemyśleć wykupienie ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie psa — co obejmuje pakiet?

Ubezpieczenie na psa dostępne jest w wielu wariantach. Istnieje wariant podstawowy oraz rozszerzony. W wypadku zakupu tego pierwszego możemy się spodziewać pokrycia kosztów następujących zdarzeń:

  • wizyta u weterynarza
  • eutanazja i kremacja psa
  • koszt leków, badań, zabiegów chirurgicznych czy hospitalizacji
  • koszt poniesiony na szukanie pupila

Wariant rozszerzony to dodatkowa pomoc dla właściciela i psa. Może zawierać m.in. pomoc osobie poszkodowanej, np. ugryzionej przez naszego psa. Ubezpieczyciel zobowiązuje się wtedy pokryć koszty wizyt lekarskich, dostawy leków czy transportu do odpowiedniej placówki.

Ubezpieczenie dla psa

Rozwiązanie to najczęściej wybierają osoby posiadające rasy uznawane za groźne, jednak warto je rozważyć nawet jeśli ufamy bezgranicznie naszemu czworonożnemu przyjacielowi. Pies to w końcu zwierzę, a zwierzęta często działają instynktownie. Dlatego nigdy nie wiadomo, kiedy sytuacja sprowokuje naszego psa do niebezpiecznego zachowania. A na taki wypadek warto się zabezpieczyć. Ile wynosi odszkodowanie za pogryzienie przez psa? Ilość wypłaconych pieniędzy może się różnić w zależności od poniesionej szkody. Najczęściej jest to kilka tysięcy złotych.

Ubezpieczenie psa — ile kosztuje?

Koszt ubezpieczenia psa jest uzależniony od wyboru firmy oraz konkretnego pakietu. Im bardziej rozszerzony pakiet, tym więcej musimy zapłacić. Zróżnicowanie polis jest duże. Przed wyborem, warto dobrze zorientować się w ofertach firm ubezpieczeniowych, aby wybrać najlepszą ofertę i równocześnie nie przepłacić. Koszt roczny zazwyczaj waha się od 200 do 700 zł.

Ubezpieczenie zwierząt

Gdzie ubezpieczyć psa?

Obecnie większość towarzystw ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie ubezpieczenie psa. Jeśli rozważamy tę opcję, to najpierw powinniśmy sprawdzić, czy w ramach pakietu, który już mamy wykupiony, nie istnieje taka dodatkowa opcja. Takie rozwiązanie będzie najłatwiejsze oraz najtańsze. Koniecznie musimy też wczytać się w warunki, ponieważ może się w nich znaleźć wiele zastrzeżeń. Czasem istnieją ograniczenia nawet ze względu na wiek czy rasę psa. 

Ubezpieczenie psa — czy warto?

Świadomość dotycząca zwierząt znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Psy są dla nas jak członkowie rodziny. W związku z tym zdajemy sobie sprawę, że należy im się odpowiednia opieka. Nie tylko właściciele czempionów i psów z rodowodem powinni być zainteresowani opcją ubezpieczenia psa.

Jest to decyzja warta rozważenia przez wszystkich — w końcu chyba nikt nie chciałby, aby jego pupilowi stała się jakaś krzywda. Taki produkt da nam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Nie będziemy musieli stresować się wydatkami, a przecież koszty opieki weterynaryjnej bywają znaczne.

🐕 Psy - zobacz więcej

American bully - opis rasy, charakterystyka, waga i cena

American bully — opis rasy, waga, charakter, choroby i cena

07 stycznia 2022 | Autor: Monika
American bully to stosunkowo nowa rasa psów nieuznana do tej pory przez FCI. Mimo to obecnie dynamicznie się rozwija i zyskuje na popularności. Psy tej
Czytaj dalej
Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

21 stycznia 2021 | Autor: Monika
Posiadanie psa wiąże się z ogromną liczbą obowiązków. Karmienie, uczenie go załatwiania się w swoim miejscu czy nauka posłuszeństwa. Praca nad szczeniakiem wymaga cierpliwości. Jednak
Czytaj dalej
Ile śpi pies?

Ile śpi dorosły pies?

23 listopada 2021 | Autor: Monika
Dla właścicieli psów logiczny jest fakt, że szczeniak przesypia większą część doby, ponieważ potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Wszystko ze względu na intensywny oraz dynamiczny rozwój.
Czytaj dalej
jak nauczyć psa komendy zostań

Jak nauczyć psa komendy zostań?

13 maja 2022 | Autor: Monika
Uczenie ukochanego pupila komend to nie tylko świetna zabawa, ale również zapewnienie mu bezpieczeństwa oraz stymulacji intelektualnej. Zwierzaki wprost uwielbiają naukę nowych rzeczy. Praca nad
Czytaj dalej
basenji charakter

Basenji – włosy czy sierść: Różnice między nimi

29 marca 2023 | Autor: Monika
Czy zastanawiałeś się, co różni włosy od sierści u psów? Jeśli masz Basenjiego, to być może zadajesz sobie pytanie, czy Twój pies ma włosy, czy
Czytaj dalej
Jak przechowywać karmę dla psa

Jak przechowywać karmę dla psa?

26 października 2020 | Autor: Monika
Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku wszystkich “ludzkich” produktów spożywczych, ważne, aby karmę dla psa przechowywać w odpowiednich warunkach. Dzięki takiemu działaniu, właściciele zwierząt
Czytaj dalej

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama